Haruki Murakami: Na jih od hranic, na západ od slunce

29. října 2016 v 14:23 | Viktoria |  Knižní postřehy
Váj se chystá potešit a nalákat milovníky psychologických románů.

Na jih od hranic, na západ od slunce. Pokud jste někdy četli jakékoliv dílo Murakamiho, jistě znáte kvalitu jeho románů či povídek. Pokud se však jedná o psychologickou působnost díla, chtěla bych vedle téměř bezkonkurenčního díla Norské dřevo vyzdvihnout právě tuto knihu.Po dočtení téhohle příběhu už jsem ani nevěděla, jak se vlastně jmenuju. Nevěděla jsem co dělat, můj život naprosto skončil. Netušila jsem jakou postavu si oblíbit, komu držet palce až do konce. Byla jsem pocitově z celého příběhu tak zmatená, že jsem od té chvíle asi měsíc nevzala do ruky žádnou jinou knihu.
Popisy jsou mistrovské a spád děje je přesně takový, jaký hltá každá čtivá osobnost. Překvapivé okamžiky, nic monotónního.

Pokud máte rádi, když ve Vás kniha něco zanechá, nebo minimálně chvíli potrvá, než pocity z ní odplynou, je to přesně to pravé dílo.
Z hlediska psychologie je v knize naproste neodolatelně vylíčeno prožívání hlavního hrdiny. Jeho nálada se na Vás bude přenášet s každou větou, Vaše zrcadlové neurony budou spouštět jeden program za druhým. Moment... zrcadlové neurony?
V příštím článku si je přiblížíme. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama